Kosmetyka pośmiertna i wizaż  (tanatokosmetyka)


Należy pamiętać, że widok osoby zmarłej bez wykonanych odpowiednich zabiegów pośmiertnych może stanowić dla osób bliskich doświadczenie niezmiernie przykre i nieodwracalnie zapadające w pamięci.

Z tego powodu dokładamy wszelkich możliwych starań by moment pożegnania osoby zmarłej przebiegał dla bliskich w komfortowej atmosferze tzn. aby niekorzystny wygląd zmarłego nie zakłócił tej ważnej chwili.

Cały proces rozpoczynamy od zewnętrznej dezynfekcji oraz kompleksowej "toalety" ciała

Dysponujemy specjalistycznymi środkami, certyfikowanymi kosmetykami funeralnymi oraz wysokiej jakości instrumentarium dedykowanym wyłącznie do tego typu celów.

Kolejne kroki to ubranie Zmarłego w odzież przekazaną przez bliskich, docelowe ułożenie (ekspozycja) w ubraniu oraz specjalistyczna kosmetyka obszarów głowy, twarzy i dłoni, przywracające Zmarłemu oblicze jak najbardziej zbliżone do naturalnego.

Na życzenie wykonamy uzgodniony makijaż i inne zabiegi fryzjerskie czy kosmetyczne (np. stylizacja paznokci/tipsy, koloryzacja i stylizacja fryzury/zarostu brody). 

Zawsze konsultujemy, doradzamy i uważnie wsłuchujemy się we wszystkie życzenia, starając się spełnić nawet najbardziej wyszukane prośby dotyczące oczekiwanego wyglądu Osoby Zmarłej.

Powyższe elementy są niezwykle istotne dla uzyskania harmonijnej kompozycji i jeśli zostaną wykonane z właściwą atencją to sprawią, że chwila rozstania - mimo niewątpliwie przykrego kontekstu - stanie się przeżyciem pozytywnie zapadającym w pamięci jej uczestników.