Tanatopraktyka MASTER™

Niezawodny partner Domów Pogrzebowych


Kompleksowe usługi przygotowania Zmarłych do ekspozycji pożegnalnej

Kosmetyka pośmiertna i wizaż  (tanatokosmetyka)


Należy podkreślić, że widok osoby zmarłej bez przeprowadzonych zabiegów pośmiertnych może stanowić dla bliskich doświadczenie niezmiernie przykre i nieodwracalnie zapadające w pamięci.

Z tego powodu dokładamy wszelkich starań by moment pożegnania osoby zmarłej przebiegał dla bliskich w komfortowej atmosferze tzn. aby niekorzystny wygląd zmarłego nie zakłócił tej ważnej chwili.


Dysponujemy certyfikowanymi kosmetykami funeralnymi, wysokiej jakości instrumentarium oraz profesjonalnym zapleczem materiałowym pozwalającym na pracę w niemal każdych warunkach.

Cały proces rozpoczynamy od zewnętrznej dezynfekcji oraz szeroko rozumianej, kompleksowej "toalety" ciała

Kolejny krok to specjalistyczna pielęgnacja obszarów głowy, twarzy i dłoni, przywracająca Zmarłemu wygląd możliwie najbardziej zbliżony do naturalnego. Następnie ubieramy Zmarłego oraz układamy w docelowej pozycji.

Na życzenie wykonamy każdy, nawet zaawansowany makijaż oraz inne zabiegi fryzjersko-kosmetyczne (np. stylizacja paznokci/tipsy/hybrydy, koloryzacja i stylizacja fryzur/zarostu brody i wiele innych). 

Zawsze konsultujemy, doradzamy i uważnie wsłuchujemy się we wszystkie życzenia, starając się spełnić nawet najbardziej wyszukane sugestie dotyczące oczekiwanego wyglądu Osoby Zmarłej.

Powyższe elementy są niezwykle istotne dla uzyskania harmonijnej kompozycji i jeśli zostaną wykonane w sposób profesjonalny i kompletny - to z pewnością sprawią, że chwila rozstania ze zmarłym - mimo przykrego kontekstu - stanie się przeżyciem pozytywnie zapadającym w pamięci jej uczestników.

Wspieramy Domy Pogrzebowe, oferując dla Nich korzystną alternatywę w stosunku do usług przyszpitalnych Prosektur i Zakładów Medycyny Sądowej nie tylko ze względu na posiadane kompetencje i doświadczenie, ale również mobilność, profesjonalne wyposażenie oraz konkurencyjne stawki.

Jednym słowem kreujemy dla Domów Pogrzebowych praktyczne i niezawodne zaplecze w miejscu ich lokalizacji.