Zaawansowana kosmetyka pośmiertna

Dysponujemy certyfikowanymi kosmetykami funeralnymi, wysokiej jakości instrumentarium oraz profesjonalnym zapleczem materiałowym pozwalającym na pracę w niemal każdych warunkach i co oczywiste - przy zachowaniu najwyższych standardów etycznych.

Cały proces rozpoczynamy od zewnętrznej dezynfekcji oraz szeroko rozumianej, kompleksowej "toalety" ciała.

Kolejny krok to pielęgnacja obszarów głowy, twarzy i dłoni, przywracająca Zmarłemu wygląd możliwie najbardziej zbliżony do naturalnego. Następnie ubieramy oraz układamy Zmarłego do ekspozycji.

Na życzenie wykonamy każdy, również zaawansowany makijaż i inne zabiegi fryzjerskie (koloryzacja, podcinanie, prostowanie/podkręcanie, upięcia), kosmetyczne (np. stylizacja i zdobienie paznokci (tipsy, hybrydy, przedłużanie), stylizacja fryzur/brody i wiele innych). W przypadku większych ubytków włosów stosujemy autorskie metody ich zagęszczania, specjalnie dobrane peruki czy też ozdobne i elegancko upięte chusty kryjące. Nasza autorska i przełomowa metoda rozjaśniania zasinień podpaznokciowych oraz plam opadowych na uszach nie ma sobie równych na rynku usług przedpogrzebowych.

W przypadkach uporczywych przebarwień lub uszkodzonego/zmacerowanego naskórka na twarzy lub dłoniach wykorzystujemy technologię makijażu natryskowego (airbrush). Polega on na bezdotykowym naniesieniu kosmetyków kryjących i koloryzujących specjalnym pistoletem (aerografem). Ta nowoczesna technika pozwala na perfekcyjne i co najważniejsze nadzwyczaj naturalne odwzorowanie struktury oraz kolorystyki powierzchni skóry (tzw. efekt 3D), bez ingerencji w dość wrażliwą na uszkodzenia powierzchnię skóry niektórych zmarłych.

Zaawansowana kosmetyka pośmiertna
Zaawansowana kosmetyka pośmiertna

Dlaczego my?

Konsultujemy, doradzamy i uważnie wsłuchujemy się we wszystkie życzenia, starając się spełnić nawet najbardziej wyszukane sugestie dotyczące oczekiwanego wyglądu osoby zmarłej.

Powyższe zabiegi są niezwykle istotne dla uzyskania harmonijnej kompozycji i jeśli zostaną wykonane w sposób profesjonalny i kompletny - to z pewnością sprawią, że chwila rozstania ze zmarłym, mimo przykrego kontekstu, stanie się przeżyciem pozytywnie zapadającym w pamięci jej uczestników.

Wspieramy Domy Pogrzebowe, oferując korzystną alternatywę w stosunku do usług przyszpitalnych Prosektur i Zakładów Medycyny Sądowej nie tylko ze względu na posiadane kompetencje i doświadczenie, ale również mobilność, profesjonalne wyposażenie oraz konkurencyjne stawki.

Tym sposobem kreujemy Domom Pogrzebowym praktyczne i niezawodne zaplecze w miejscu ich lokalizacji. 

Makijaż airbrush - usługi przedpogrzebowe
Makijaż airbrush - usługi przedpogrzebowe
Pośmiertna toaleta ciała
Pośmiertna toaleta ciała