Tanatopraktyka MASTER™

Niezawodny partner Domów Pogrzebowych


Kompleksowe usługi przygotowania Zmarłych do ekspozycji pożegnalnej

Kosmetyka pośmiertna i wizaż  (tanatokosmetyka)


Widok zmarłego bez przeprowadzonych zabiegów pośmiertnych stanowi dla bliskich doświadczenie niezmiernie przykre i nieodwracalnie zapadające w pamięci.

Z tego powodu dokładamy wszelkich starań by moment pożegnania osoby zmarłej przebiegał dla nich w komfortowej atmosferze tzn. aby niekorzystny wygląd zmarłego nie zakłócił tej ważnej chwili.


Dysponujemy certyfikowanymi kosmetykami funeralnymi, wysokiej jakości instrumentarium oraz profesjonalnym zapleczem materiałowym pozwalającym na pracę w niemal każdych warunkach i co oczywiste -  przy zachowaniu najwyższych standardów etycznych.

Cały proces rozpoczynamy od zewnętrznej dezynfekcji oraz szeroko rozumianej, kompleksowej "toalety" ciała

Kolejny krok to pielęgnacja obszarów głowy, twarzy i dłoni, przywracająca Zmarłemu wygląd możliwie najbardziej zbliżony do naturalnego. Następnie ubieramy Zmarłego oraz układamy w docelowej pozycji.

Na życzenie wykonamy każdy, również zaawansowany makijaż i inne zabiegi fryzjerskie (koloryzacja, podcinanie, prostowanie/podkręcanie, upięcia), kosmetyczne (np. stylizacja i zdobienie paznokci (tipsy, hybrydy, przedłużanie), stylizacja fryzur/brody i wiele innych). W przypadku dużych ubytków włosów stosujemy peruki lub elegancko upięte ozdobne chusty kryjące.

W przypadkach uszkodzonego/zmacerowanego naskórka na twarzy lub dłoniach wykorzystujemy technologię makijażu natryskowego (airbrush). Polega on na bezdotykowym naniesieniu kosmetyków kryjących i koloryzujących specjalnym pistoletem (aerografem). Ta nowoczesna technika pozwala na perfekcyjne i nadzwyczaj naturalne odwzorowanie struktury oraz kolorystyki powierzchni skóry (tzw. efekt 3D), bez ingerencji w dość wrażliwą na uszkodzenia powierzchnię skóry niektórych zmarłych.Konsultujemy, doradzamy i uważnie wsłuchujemy się we wszystkie życzenia, starając się spełnić nawet najbardziej wyszukane sugestie dotyczące oczekiwanego wyglądu Osoby Zmarłej.

Powyższe zabiegi są niezwykle istotne dla uzyskania harmonijnej kompozycji i jeśli zostaną wykonane w sposób profesjonalny i kompletny - to z pewnością sprawią, że chwila rozstania ze zmarłym - mimo przykrego kontekstu - stanie się przeżyciem pozytywnie zapadającym w pamięci jej uczestników.

Wspieramy Domy Pogrzebowe, oferując Im korzystną alternatywę w stosunku do usług przyszpitalnych Prosektur i Zakładów Medycyny Sądowej nie tylko ze względu na posiadane kompetencje i doświadczenie, ale również mobilność, profesjonalne wyposażenie oraz konkurencyjne stawki.

Jednym słowem kreujemy dla Domów Pogrzebowych praktyczne i niezawodne zaplecze w miejscu ich lokalizacji.