Tanatopraktyka MASTER™

Niezawodny partner Domów Pogrzebowych


Profesjonalne przygotowanie Zmarłych do ekspozycji pożegnalnej

Blog


Plamy opadowe są jednym z najbardziej rozpoznawalnych oznak zmarłych. Są to fioletowoniebieskie, niebieskoszare lub ciemnoczerwone plamy na ciele, które pojawiają się w ciągu kilku godzin po śmierci. Ich wygląd może przypominać wybroczyny lub siniaki, ale różnią się od nich swoim pochodzeniem i sposobem powstawania.

Balsamista, zwany również tanatopraktorem, to specjalista zajmujący się zabiegami kosmetyczno-higienicznymi na ciele zmarłej osoby. Jego zadaniem jest przywrócenie zmarłemu naturalnego wyglądu oraz ochrona ciała przed rozkładem.

Jak umieramy?

07/04/2023

Proces śmierci człowieka jest złożonym zjawiskiem, które rozpoczyna się w momencie, gdy organizm przestaje działać. Ostateczne ustanie czynności życiowych może mieć różne przyczyny, takie jak choroby, wypadki, starzenie się czy samobójstwo. Bez względu na to, co doprowadziło do śmierci, proces ten przebiega według określonych etapów.

Technik sekcji zwłok to specjalista, który bierze udział w procesie badania zwłok oraz wytwarzaniu raportów i dokumentacji w przypadku podejrzeń związanych z przyczyną zgonu. Ta profesja jest niezwykle ważna dla zapewnienia dokładnych i rzetelnych wyników sekcji, które mogą mieć wpływ na proces sądowy oraz na postępowanie medyczne w przypadku...