Szkolenia funeralne
Jedyni w Polsce zachodniej!
Autorski podręcznik dla naszych Kursantów!
Przełomowa metoda likwidacji plam opadowych! 
Prosektorium szkoleniowe
Prosektorium szkoleniowe
Podręcznik dla naszych Kursantów, A5, 160 stron
Podręcznik dla naszych Kursantów, A5, 160 stron

techniki zabezpieczenia zwłok
techniki zabezpieczenia zwłok
usuwanie zasinień podpaznokciowych
usuwanie zasinień podpaznokciowych
przygotowanie do "toalety" i zabezpieczenia
przygotowanie do "toalety" i zabezpieczenia

PROFESJONALNE PRZYGOTOWANIE ZMARŁYCH DO EKSPOZYCJI POŻEGNALNEJ

Najbliższe kursy stacjonarne odbędą się w Jeleniej Górze (Dolny Śląsk) w dniach:

15-16 czerwca 2024 (weekend) - zakończone

20-21 lipca 2024 (weekend) - jeszcze 3 miejsca

24-25 sierpnia 2024 (weekend) - jeszcze 1 miejsce

14-15 września 2024 (weekend) - jeszcze 4 miejscazasinienia podpaznokciowe
zasinienia podpaznokciowe

usunięte zasinienia podpaznokciowe
usunięte zasinienia podpaznokciowe

WARIANT I   (z dojazdem do Kursantów)

Analizując potrzeby naszych Partnerów, ze szczególnym uwzględnieniem trudności, z którymi borykają się w codziennej pracy z ciałami zmarłych – przygotowaliśmy wygodną opcję szkoleń Personelu Zakładów Pogrzebowych i Prosektoriów bezpośrednio w ich siedzibach. 

Jednym słowem - przyjedziemy i przeszkolimy.

WARIANT II   (szkolenia stacjonarne)

Druga opcja to intensywne szkolenia stacjonarne, podczas których udostępniamy nowoczesne i w pełni wyposażone prosektorium, gdzie szkolimy zainteresowane osoby, planujące zdobyć lub doskonalić swoje umiejętności. Dla Kursantów przyjeżdżających do nas z daleka, istnieje możliwość rezerwacji hotelu znajdującego się w pobliżu miejsca szkolenia.


Głównym instruktorem jest Krzysztof Nadler, certyfikowany Balsamista, Technik Sekcyjny, Wizażysta i Rekonstruktor Zwłok. Autor cenionego w branży podręcznika: "Piękno ostatniej chwili", współpracujący z Domami Pogrzebowymi i Prosekturami w całej Polsce. 

Asystuje mu Piotr Faron - instruktor, doświadczony certyfikowany Tanatopraktor, Wizażysta i Rekonstruktor Zwłok. 

Autorskie i przełomowe techniki przywracania godności Zmarłym, osobiste zaangażowanie oraz determinacja naszych instruktorów w dzieleniu się wiedzą, przekładają się na ponadprzeciętne umiejętności uczestników naszych szkoleń. 

Każdy uczestnik szkolenia, pod czujnym okiem instruktorów zobligowany jest do samodzielnego wykonania pełnej procedury zabezpieczenia, toalety i zaawansowanej kosmetyki zwłok, włącznie z ich ubraniem, wizażem i ekspozycją pożegnalną w kaplicy. 

Nasi absolwenci, oprócz dyplomu (PL/EN) otrzymują indywidualne rekomendacje, niezmiernie skuteczne w późniejszych kontaktach z Domami Pogrzebowymi, a także merytoryczne i bezterminowe wsparcie instruktorów.

Naszym głównym celem jest wpływ na zmianę podejścia personelu Domów Pogrzebowych i Prosektur w kwestii aktualnie panujących standardów oraz promowanie najwyższego z możliwych, poziomu przygotowania Zmarłych do pożegnania z bliskimi. 

Krzysztof Nadler - instruktor
Krzysztof Nadler - instruktor
Piotr Faron - instruktor
Piotr Faron - instruktor

Cel i zakres szkolenia:

       Szkolenie przeznaczone jest dla osób dorosłych, zainteresowanych zdobyciem lub poszerzeniem wiedzy i umiejętności w zakresie postępowania ze zmarłymi w Zakładach Pogrzebowych.

Głównym celem szkolenia jest nabycie przez naszych kursantów kompetencji do samodzielnego przeprowadzenia profesjonalnego i godnego przygotowania zwłok od momentu ich przyjęcia do chłodni aż do ekspozycji pożegnalnej.

Na szkoleniu przećwiczymy jak skutecznie radzić sobie z trudnymi sytuacjami, np. wycieki, usuwanie sprzętu medycznego pozostawionego w zwłokach, postępowanie z ciałami po sekcji, ciałami w stanie rozkładu, ciałami po wypadkach czy wyniszczających chorobach.  

Kolejny etap to praca nad odpowiednim wyglądem zmarłego. Nauczymy Cię, jak sprawnie i w pełni samodzielnie ubrać zmarłego, wykonać zaawansowany makijaż wraz z kompleksową kosmetyką oraz ułożyć ciało do ekspozycji pożegnalnej.

Program szkolenia obejmuje między innymi:

 • Toaleta pośmiertna wraz z zabezpieczeniem zwłok
 • Techniki samodzielnego ubierania zwłok
 • Kształtowanie naturalnego (spokojnego) wyrazu twarzy
 • Wolumetria twarzy i dłoni (podskórna iniekcja wypełniaczy tkankowych)
 • Kosmetyka pośmiertna, wizaż, stylizacja fryzur i paznokci
 • Korekcja trudnych przebarwień, ukrywanie niedoskonałości, uzupełnianie owłosienia
 • Usuwanie zasinień podpaznokciowych (autorska metoda)
 • Usuwanie stymulatorów serca i innego sprzętu medycznego pozostawionego w zwłokach
 • Podstawowa konserwacja zwłok dla celów transportu lub opóźnionej ceremonii pożegnalnej
 • Skuteczne techniki postępowania z ciałami o ponadprzeciętnej wadze
 • Podstawy bezdotykowego makijażu AIRBRUSH (nowy trend w kosmetyce funeralnej)
 • Ekspozycja w trumnie, aranżacja kaplicy

Szkolenie trwa 12 godzin, obejmuje 2 intensywne dni szkoleniowe i jest organizowane dla maksymalnie 4 osób.

Tym samym dążymy do maksymalnego wykorzystania potencjału zaangażowania naszych Kursantów.  

Zajęcia praktyczne odbywają się w zależności od wyboru : w siedzibie Klienta (Zakładu Pogrzebowego zlecającego nam usługę szkoleniową) lub stacjonarnie w naszym prosektorium.

W ramach szkoleń stacjonarnych oferujemy nowoczesne zaplecze, gdzie szkolimy osoby planujące zdobyć od podstaw lub udoskonalić swoje umiejętności.

Zapewniamy pełne zaplecze instrumentalno-materiałowe, takie jak skrypty, profesjonalne narzędzia chirurgiczne, środki dezynfekcji, akcesoria toaletowe oraz zawodowe kosmetyki funeralne, sprzęt fryzjerski oraz środki ochrony - fartuchy, rękawice, okulary ochronne, maski.

Każdy Absolwent po pozytywnie zakończonym szkoleniu otrzymuje, oprócz dyplomu ukończenia (PL/ANG), precyzyjne rekomendacje zdobytych umiejętności oraz ocenę poziomu ich opanowania. Jest to ważne w późniejszych kontaktach z różnymi podmiotami (Domy Pogrzebowe, Prosektoria), które w dowolnej chwili mogą u nas potwierdzić zdobyte przez naszych Absolwentów umiejętności, poziom opanowania wiedzy oraz potencjał zawodowy. Po ukończonym Kursie oferujemy również bezterminową możliwość merytorycznego wsparcia oraz konsultacji z instruktorami.

Ponadto każdy zleceniodawca szkolenia nabywa prawa do priorytetowej obsługi, fachowego doradztwa oraz specjalnych atrakcyjnych stawek za pozostałe usługi realizowane przez naszą firmę.

Zgłoszenia/zapytania przyjmujemy również telefonicznie: 

Tel. +48 602 152 402

Zapraszamy!


usuwanie zasinień podpaznokciowych (tylko u nas!)
usuwanie zasinień podpaznokciowych (tylko u nas!)