Szkolenia funeralne
Jedyni w Polsce zachodniej!
techniki zabezpieczenia zwłok
techniki zabezpieczenia zwłok
zasinienia podpaznokciowe
zasinienia podpaznokciowe
autorska metoda usunięcia zasinień
autorska metoda usunięcia zasinień

PROFESJONALNE PRZYGOTOWANIE ZMARŁYCH DO EKSPOZYCJI POŻEGNALNEJ

Najbliższe kursy stacjonarne odbędą się w Wałbrzychu (Dolny Śląsk) w dniach:

09-10 marca 2024 (weekend) - brak miejsc

13-14 kwietnia 2024 (weekend) - brak miejsc

13-14 maja 2024 (weekend) - jeszcze 3 miejsca

15-16 czerwca 2024 (weekend) - jeszcze 4 miejsca


WARIANT I   (z dojazdem do Kursantów)

Analizując potrzeby naszych Partnerów, ze szczególnym uwzględnieniem trudności, z którymi borykają się w codziennej pracy z ciałami zmarłych z ciałami – przygotowaliśmy wygodną opcję szkoleń personelu Zakładów Pogrzebowych i Prosektoriów bezpośrednio w ich siedzibach.

WARIANT II   (szkolenia stacjonarne)

Druga opcja to szkolenia stacjonarne, podczas których udostępniamy nowoczesne i w pełni wyposażone prosektorium oraz jedną z najpiękniejszych Polsce kaplic pożegnalnych, gdzie szkolimy zainteresowane osoby, planujące nabyć lub doskonalić swoje umiejętności. Dla Kursantów przyjeżdżających do nas z daleka, istnieje możliwość rezerwacji hotelu znajdującego się bezpośrednio przy Domu Pogrzebowym.


Instruktorem szkolenia jest Krzysztof Nadler, certyfikowany balsamista, technik sekcyjny i rekonstruktor zwłok. Autor cenionego w branży poradnika: "Piękno ostatniej chwili", współpracujący z Domami Pogrzebowymi i Prosekturami w całej Polsce. Jego autorskie techniki przywracania godności Zmarłym, osobiste zaangażowanie oraz determinacja w dzieleniu się wiedzą, przekładają się na ponadprzeciętne umiejętności uczestników naszych szkoleń.

Nasi absolwenci, oprócz dyplomu, otrzymują indywidualne rekomendacje, niezmiernie skuteczne w późniejszych kontaktach z Domami Pogrzebowymi, a także merytoryczne i bezterminowe wsparcie instruktora.

Makijaż airbrush - usługi przedpogrzebowe
Makijaż airbrush - usługi przedpogrzebowe

Cel i zakres szkolenia:

       Szkolenie przeznaczone jest dla osób dorosłych, zainteresowanych zdobyciem lub poszerzeniem wiedzy i umiejętności w zakresie postępowania ze zmarłymi w Zakładach Pogrzebowych.

Głównym celem szkolenia jest nabycie przez naszych kursantów kompetencji do samodzielnego przeprowadzenia profesjonalnego i godnego przygotowania zwłok od momentu ich przyjęcia do chłodni aż do ekspozycji pożegnalnej.

Na szkoleniu przećwiczymy jak skutecznie radzić sobie z trudnymi sytuacjami, np. wycieki, usuwanie sprzętu medycznego pozostawionego w zwłokach, postępowanie z ciałami po sekcji, ciałami w stanie rozkładu, ciałami po wypadkach czy wyniszczających chorobach.  

Kolejny etap to praca nad odpowiednim wyglądem zmarłego. Nauczymy Cię, jak sprawnie i w pełni samodzielnie ubrać zmarłego, wykonać zaawansowany makijaż wraz z kompleksową kosmetyką oraz ułożyć ciało do ekspozycji pożegnalnej.

Program szkolenia obejmuje między innymi:

 • Toaleta pośmiertna wraz z zabezpieczeniem zwłok
 • Techniki samodzielnego ubierania zwłok
 • Kształtowanie naturalnego (spokojnego) wyrazu twarzy
 • Kosmetyka pośmiertna, wizaż, stylizacja fryzur i paznokci
 • Korekcja trudnych przebarwień, ukrywanie niedoskonałości, uzupełnianie owłosienia
 • Usuwanie stymulatorów serca i innego sprzętu medycznego pozostawionego w zwłokach
 • Podstawowa konserwacja zwłok dla celów transportu lub opóźnionej ceremonii pożegnalnej
 • Skuteczne techniki postępowania z ciałami o ponadprzeciętnej wadze
 • Podstawy bezdotykowego makijażu AIRBRUSH (nowy trend w kosmetyce funeralnej)
 • Ekspozycja w trumnie
 • Aranżacja kaplicy

Szkolenie trwa 12 godzin, obejmuje 2 intensywne dni szkoleniowe i jest organizowane maksymalnie dla 4 osób.

Tym samym dążymy do maksymalnego wykorzystania potencjału zaangażowania naszych kursantów.  

Przeprowadzamy zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, które odbywają się w siedzibie Klienta – najczęściej Zakładu Pogrzebowego zlecającego nam usługę szkolenia

W ramach szkoleń stacjonarnych udostępniamy nowoczesne zaplecze, gdzie szkolimy osoby prywatne planujące zdobyć lub doskonalić swoje umiejętności, ale jeszcze nie współpracujące z Zakładami Pogrzebowymi.

Zapewniamy kompletne zaplecze instrumentalne i materiałowe, takie jak skrypty, profesjonalne narzędzia chirurgiczne, środki dezynfekcji, akcesoria toaletowe oraz kosmetyki funeralne, sprzęt fryzjerski oraz środki ochrony - fartuchy, rękawice, okulary ochronne, maski.

Każdy Absolwent po zakończonym szkoleniu otrzymuje od nas, oprócz dyplomu ukończenia (PL/ANG), precyzyjne rekomendacje zdobytych umiejętności oraz ocenę poziomu ich opanowania. Jest to ważne w późniejszych kontaktach z różnymi podmiotami (Domy Pogrzebowe, Prosektoria), które w dowolnej chwili mogą u nas potwierdzić zdobyte przez naszych Absolwentów umiejętności,  ich poziom opanowania oraz potencjał zawodowy. Po ukończonym Kursie oferujemy również bezterminową możliwość merytorycznego wsparcia oraz konsultacji.

Ponadto zleceniodawca szkolenia nabywa prawo do priorytetowej obsługi, fachowego doradztwa oraz specjalnych atrakcyjnych stawek za pozostałe usługi realizowane przez naszą firmę.

Zgłoszenia/zapytania przyjmujemy również telefonicznie: 

Tel. +48 602 152 402

Zapraszamy!


Pośmiertna toaleta ciała
Pośmiertna toaleta ciała
Makijaż airbrush - usługi przedpogrzebowe
Makijaż airbrush - usługi przedpogrzebowe