Jak możemy pomóc?
Zaawansowana kosmetyka pośmiertna i wizaż (tanatokosmetyka)

Widok zmarłego bez przeprowadzonych zabiegów pośmiertnych stanowi dla bliskich doświadczenie niezmiernie przykre i nieodwracalnie zapadające w pamięci. Z tego powodu dokładamy wszelkich starań by moment pożegnania osoby zmarłej przebiegał dla nich w komfortowej atmosferze tzn. aby niekorzystny wygląd zmarłego nie zakłócił tej ważnej chwili. Dokonujemy zarówno tych podstawowych, jak również na specjalne życzenie zaawansowanych zabiegów sanitarno-kosmetyczno-fryzjerskich. Zawsze konsultujemy ze zlecającym istotne szczegóły, doradzając w kwestiach szeroko pojętego wizażu pośmiertnego.  


Rekonstrukcja powypadkowa (tanatoplastyka)

Zdarza się, że ciała zmarłych wskutek wypadku czy też oszpecającej choroby wymagają zabiegów rekonstrukcyjnych przywracających harmonię ich wyglądu podczas pożegnania z bliskimi.


Balsamacja (tanatopraksja)

To popularna i błyskawicznie rozwijająca się na całym świecie technika utrwalania tkanek zmarłych z dużym powodzeniem stosowana w nowoczesnych Domach Pogrzebowych dla podniesienia skuteczności oraz prestiżu oferowanych usług. 

Zabieg balsamacji, choć może wydawać się związany z higieną i estetyką, odgrywa dla bliskich ważną rolę w procesie żałoby i pożegnania. Przedstawianie zmarłego w sposób naturalny i spokojny, przypominający sen, może pomóc bliskim w zaakceptowaniu straty, wspomagając proces żałoby.

Domy Pogrzebowe, które oferują ten zabieg, są doceniane przez bliskich za to, że umożliwiają im zapamiętanie zmarłego w sposób, który pozwala skupić się na pozytywnych wspomnieniach, umożliwiając przekazanie kondolencji w atmosferze pełnej szacunku i godności. Przeżycie zaskoczenia i wdzięczności może wynikać z faktu, że bliscy nieoczekiwanie dostrzegają zmarłego w wyjątkowo naturalnym i spokojnym wydaniu, co może przynieść im pewną ulgę emocjonalną i uczynić proces pożegnania bardziej wspierającym.

Znaczenie balsamacji nie leży wyłącznie w poprawie fizycznego wyglądu zmarłego, ale przede wszystkim w kreowaniu atmosfery i doznań emocjonalnych, które pomagają bliskim przejść przez trudny proces żałoby.


Pamiątkowy odlew dłoni Zmarłego

Jeśli poszukujecie Państwo unikalnej, ponadczasowej i jednocześnie bardzo osobistej pamiątki, która sprawi, że pamięć o Bliskim pozostanie na zawsze żywa - to mamy rozwiązanie.


Usunięcie stymulatora serca

Przed przeprowadzeniem kremacji osoby, która miała wszczepiony rozrusznik/stymulator serca, konieczne jest usunięcie tego urządzenia z ciała. Jest to nieodzowne ze względu na wysoką gęstość ładunku elektrycznego zawartego we wbudowanej baterii. Istnieje ryzyko jej wybuchu w przypadku ekstremalnych temperatur, dlatego każde krematorium wymaga uprzedniego usunięcia stymulatora. 


Lekarska sekcja zwłok

Przeprowadzamy sekcje zwłok na zlecenie szpitali lub osób upoważnionych do pochówku zmarłego. Najczęściej sekcje mają na celu weryfikację rozpoznania klinicznego lub potwierdzenie/zaprzeczenie wstępnej przyczyny zgonu.

Podczas sekcji istnieje możliwość pobrania wycinków tkanek oraz płynów do dalszych badań histopatologicznych, biochemicznych i toksykologicznych. Taki szczegółowy proces badawczy może dostarczyć istotnych informacji diagnostycznych.