Tanatopraktyka MASTER™

Asysta przy zmarłym od śmierci do ostatniego pożegnania


Wiemy jak trudne dla bliskich są pierwsze chwile po stracie ukochanej osoby.


Gdzie jest ciało?

Konieczność skupienia się na wszystkich formalnościach pogrzebowych powoduje, że umykają nam chwile zastanowienia co dzieje się z naszym zmarłym, jakim procedurom poddawane jest ciało, dokąd zostało przewiezione i pozostawione, jak teraz spoczywa oraz czy wszystko do tej pory przebiegło z należnym mu szacunkiem.

Firma pogrzebowa.

Chcemy mieć pewność, że wybór firmy pogrzebowej, która już chwilę po zgłoszeniu, często w nocy, przejmuje ciało - był właściwy i czy jej personel dokłada wszelkich możliwych starań, aby osoba zmarła była traktowana z szacunkiem i profesjonalizmem.

Naszym zadaniem jest towarzyszenie osobie zmarłej na każdym z poszczególnych etapów, począwszy od jej śmierci aż do momentu ostatniego pożegnania. Dzięki pełnomocnictwu bliskich, posiadanym uprawnieniom oraz doświadczeniu, w pierwszej kolejności dopilnujemy czy ciało jest lub zostało przetransportowane w odpowiednich warunkach do profesjonalnej chłodni i czy zostało w niej godnie złożone.

Dopilnujemy.

Weryfikujemy kwalifikacje osób bezpośrednio zajmujących się przygotowaniem zmarłego do ostatniego pożegnania. Reprezentując bliskich, doradzamy oraz aktywnie uczestniczymy w procesie toalety ciała, ubierania, kosmetyki i wizażu, dbając by żaden szczegół nie został pominięty. Ten etap jest szczególnie istotny podczas przygotowań po poważnych urazach lub wyniszczających chorobach. Należy tu podkreślić, że techniki rekonstrukcyjne wymagają szczególnych kwalifikacji potwierdzonych dyplomem, dużego doświadczenia oraz specjalistycznego instrumentarium.

Zapewniamy, że niemal każde, nawet bardzo trudne ciało można przygotować do godnego pożegnania. 

Pewność i spokój.

Dlatego zawsze prosimy bliskich o pilny kontakt z nami jeśli w ocenie firmy pogrzebowej ekspozycja ciała podczas pożegnania nie będzie możliwa.

Współuczestniczymy również w zlecanych przez szpitale i prokuraturę sekcjach zwłok, dbając o należyty ich przebieg, fachowe zabezpieczenie ciała oraz estetyczne zespolenie powłok skórnych po ich zakończeniu.

Aktywnie doradzamy oraz informujemy o każdym rozpoczętym etapie przygotowań a zabiegi wymagające w naszej ocenie dodatkowych czynności i ustaleń - na bieżąco konsultujemy.

Na Państwa wyraźne życzenie możemy zarekomendować sprawdzone przez nas firmy pogrzebowe.