Tanatopraktyka MASTER™

Niezawodny partner Domów Pogrzebowych


Kompleksowe usługi przygotowania Zmarłych do ekspozycji pożegnalnej


Asysta przy Zmarłym


Wiemy jak trudne i przepełnione bólem są pierwsze chwile po stracie ukochanej osoby.


Dokąd zabrane ciało?

Uczucie rozbicia oraz konieczności skupienia się na formalnościach pogrzebowych sprawiają, że nie zastanawiamy się nad tym co aktualnie dzieje się z naszym zmarłym, jakim czynnościom i procedurom poddawane jest jego ciało, dokąd i w jaki sposób zostało przewiezione, gdzie pozostawione, jak teraz spoczywa oraz czy wszystko przebiegło z należnym mu szacunkiem.

Będziemy przy Zmarłym.

Chcemy mieć pewność, że wybór Firmy Pogrzebowej, która już chwilę po zgłoszeniu, czasem w nocy, przejmuje ciało - był właściwy, tzn. czy jej personel dołożył wszelkich starań, by osoba zmarła była traktowana z pełnym szacunkiem i profesjonalizmem.

Naszym zadaniem jest towarzyszenie zmarłemu na każdym z etapów, począwszy od chwili śmierci do momentu ostatniego pożegnania. Dzięki pełnomocnictwu bliskich, uprawnieniom i doświadczeniu, w pierwszej kolejności weryfikujemy czy ciało zostało przetransportowane w odpowiednich warunkach do profesjonalnej chłodni i czy zostało w niej godnie złożone.

Wszystkiego dopilnujemy.

Potwierdzimy kwalifikacje osób bezpośrednio zajmujących się przygotowaniem zmarłego do ostatniego pożegnania. Reprezentując bliskich, doradzamy oraz aktywnie uczestniczymy w procesie toalety ciała, ubierania, kosmetyki i wizażu, dbając by żaden szczegół nie został pominięty. Ten etap jest szczególnie istotny podczas przygotowania ciała po poważnych urazach lub wyniszczających chorobach. Należy tu podkreślić, że zabiegi rekonstrukcii zwłok wymagają posiadania szczególnych kwalifikacji oraz uprawnień potwierdzonych dyplomem, dużego doświadczenia oraz specjalistycznego instrumentarium.

Gwarantujemy, że niemal każde, nawet bardzo trudne ciało potrafimy przygotować do godnego pożegnania. 

Pewność i spokój.

Zawsze prosimy bliskich o pilny kontakt  jeśli w ocenie wybranego Zakładu Pogrzebowego - ze względu na stan ciała - pożegnalna ekspozycja zmarłego nie będzie możliwa. W zdecydowanej większości takich przypadków potrafimy pomóc w przygotowaniu ciała do godnej konsolacji. 

Na zlecenie bliskich współuczestniczymy w sekcjach zwłok zleconych przez szpitale lub prokuratury. Dbamy o ich należyty przebieg, fachowe zabezpieczenie ciała oraz estetyczne zespolenie powłok skórnych po ich zakończeniu.

Na bieżąco doradzamy oraz informujemy o każdym etapie przygotowań a sytuacje wymagające w naszej ocenie dodatkowych czynności i ustaleń - niezwłocznie konsultujemy.

Na wyraźne życzenie bliskich możemy zarekomendować sprawdzone przez nas Firmy Pogrzebowe.